בחברת אואזיס מציעים מערכות הצללה וקירוי עשויות אלומיניום המותאמות לאקלים הישראלי ומספקות מלבד מענה פונקציונלי והגנה מפני השמש גם שדרוג לעיצוב במרפסת או בחצר

פורסם במגזין TheMarker Labels ב-22/06/2022

הטמפרטורה הממוצעת בעולם ובישראל ממשיכה לטפס, ואיתה גם העלייה במספר הימים החמים במדינה שממילא מתאפיינת בימי שמש רבים. במציאות הנוכחית חשוב למצוא פתרונות הצללה איכותיים ומדויקים שיכולים לאפשר הגנה מפני קרני השמש ולהעניק פרטיות.

השוק בישראל רווי במגוון מוצרים ושירותים, ולכן חשוב לבחור בפתרונות איכותיים ופונקציונליים ולכוון גבוה.

"בשנים האחרונות הצרכן הישראלי מחפש מענה לצורך במרחב חיצוני: בגינה או במרפסת. מדובר על שיקול משמעותי, בין אם במרחב הציבורי או הפרטי, במטרה לאפשר הגנה מהשמש ובימי החורף יחד עם פרטיות", מסביר אורן כרמון, מנכ"ל אואזיס פתרונות הצללה — חברה המתמחה בפרגולות והצללות מאלומיניום.

פתרון לתוואי השטח

כחברה מתקדמת באואזיס מתמקדים בפתרונות ובמערכות אלומיניום חשמליות. הסיבה: "העץ לעומת מוצרי אלומיניום דורש טיפול מתמשך ושימור לאורך זמן", אומר כרמון. "אלומיניום כחומר מאפשר עיצובים מרהיבים ורמת גימור גבוהה, המהווים פתרונות לכל ימות השנה. הפתרונות מותאמים ברובם לחוק הפרגולות מאחר שאינם בעלי סגירה קבועה, אופני הפתיחה והסגירה של המערכות משתנים בין מוצר למוצר ובכך ניתן להתאימם פונקציונלית לשטח".

מהם אם כן פתרונות ההצללה שאתם מספקים על בסיס זה?
"בנוסף לפרגולות אלומיניום, אנחנו מציעים סוגים שונים של סוככים וגם סגירת חורף, כולל קירוי היקפי, ויכולים להתמודד עם דרישות מיוחדות או תנאי שטח מאתגרים. מבין מגוון הפרויקטים שאנו מובילים, ניתן למצוא פתרון הצללה מורכב מבחינה הנדסית שסיפקנו למתחם גדול בדלית אל כרמל, או קירוי חצר של אולמות אירועים בנס ציונה וראשון לציון באמצעות מערכות חשמליות חדישות ובעלות מבנה ייחודי, הכוללות איחוד של מערכות משופעות ואופקיות. כמענה לנוף ההררי הקסום אך התלול של הרי ירושלים, ביצענו פרויקט בשיתוף המותג האיטלקי של מערכת חדשנית המשלבת בד משופע ורמת נראות וגימור גבוהים במיוחד, שמספקים פתרון לתוואי השטח המיוחד".

כיצד באות לידי ביטוי החדשנות והקדמה בתחום?
"אחד הדברים שאנחנו שואפים לו כחברה ועושים זאת גם בשיתוף הספקים בחו"ל הוא למצוא את הדבר החדש הבא, הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינה עיצובית, שיצטרף למגוון המוצרים והשירותים שאנו מציעים. דוגמה לכך היא מערכת שיכולה לשלב מוזיקה באמצעות דיסק און קי שמשתלב בעמוד של הפרגולה, וניתן לשליטה דרך הטלפון הנייד. כך גם לגבי פתרונות טכניים שמאפשרים יצירת שיפוע פנימי נסתר במערכת אופקית, לצורך ניקוז טוב יותר. החדשנות באה לידי ביטוי גם ביכולת לספק תאורה איכותית וברמה גבוהה ביחס למוצרים בשוק, ובמוצרים כדוגמת מסך דמוי תריס, הנמצא ומותקן בתוך הקיר ויוצר רשת הצללה".

"מענה אמיתי לרצון הלקוחות"

לדברי כרמון, בשנים האחרונות שילשה אואזיס פתרונות הצללה את מספר העובדים, רובם ככולם אנשי מקצוע ותיקים עם ניסיון עשיר ורב שנים בתחום. "אנחנו עובדים באופן שבו 90% ייבוא מערכות מחו"ל — מספרד, איטליה וטורקיה, ו-10% ייצור מקומי. המוצרים והשירותים שאנו מציעים נותנים פתרונות עיצוב, התקנה ואחזקה לבעלי מקצוע כגון אדריכלים, קבלנים, מעצבים וגם לצרכן הסופי. התמהיל מורכב מ-15% עסקים ו-85% השוק הפרטי", הוא מסביר.

אחד הגורמים שהוביל לצמיחת החברה נעוץ בשינוי תפיסת מרחב המגורים בעקבות הקורונה. רבים גילו את הבית מחדש וביקשו להפוך את החללים לנעימים ונוחים יותר.

גם החצרות והמרפסות עברו שדרוג שהוביל לביקוש גובר לפתרונות הצללה. באואזיס עמדו באתגרים, למרות חוסר הוודאות בשוק והעלייה במחירי חומרי הגלם ועלויות השינוע. החברה התאימה את עצמה לשוק המשתנה על מנת להמשיך ולספק פתרונות בתחום בלי לפגוע באיכות ובלוחות הזמנים. "את השם אואזיס, שמשמעותו נווה מדבר, הגה אחד מהבעלים, מי שהקים את החברה יחד עם שותף וחבר טוב. ואכן, המטרה היא לאפשר לכל לקוח רוגע, שלווה ונוחות במרחב הקיים, בין שמדובר במבנה ציבורי ובין שבבית פרטי.

המוטו שלנו, בנוסף למקצועיות, איכות ורמה גבוהה, הוא שמירה על קשר ישיר עם הלקוחות, שזוכים לקבל מענה, שירות המאפיין אותנו מהרגע הראשון ולאורך כל הדרך. המטרה שלנו היא להגיע למצב שהלקוח באמת מרוצה, לא רק על בסיס הבטחת המוצר, אלא על פי התוצאה הסופית בשטח", אומר כרמון.

לסיכום, מניסיונו הרב בתחום, כרמון מסביר כיצד לבחור נכון בפתרונות הצללה וקירוי. "חשוב לבצע בראש ובראשונה תשאול צרכים מול הלקוח ורק אז להחליט על הפתרון המתאים, כגון האם הוא נותן מענה לכל ימות השנה, או רק לעונה מסוימת", הוא מסביר.

"בנוסף, יש לבדוק האם יש העדפה לאיטום מלא או חלקי. דבר משמעותי נוסף שמומלץ לבדוק הוא האם יש צורך בפרטיות מלאה, הגנה מפני השמש או שילוב של השניים".

הוא מוסיף כי כדאי לבחון את פתרון ההצללה ביחס למבנה הקיים וכיצד הוא משתלב בצורה נכונה, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונלית, תוך שמירה על הנראות, הדקורטיביות ועל רמת גימור גבוהה.

לדבריו, נקודה חשובה נוספת היא שכבר בשלב השיפוץ או התכנון, כדאי להיוועץ עם מומחים בתחום, משום שישנן הכנות הנדרשות לביצוע בשטח, כמו נקודות חשמל, או לעתים פרופיל שיוטמע בריצוף ובכך יתקבל מראה נקי, מעוצב ומותאם לדרישות הלקוח. "חשוב מאוד לבחור בחברה איכותית ומקצועית שנותנת שירות גם לאחר ההתקנה, בין אם מדובר על שיפור העיצוב או בקשות חדשות לאחר סיום הפרויקט", הוא אומר.